cafe

 

 • Nowa Linia Komsetyków
  Professional Line

  UNIKALNA KONCEPCJA połączenia efektów uzyskiwanych w gabinecie - z wykorzystaniem zabiegów do których włączono kosmetyki oraz w domu - poprzez samodzielne kontynuowanie stosowania kosmetyków wg zasad ustalonych z konsultantem oraz stosowanie zaleceń dietetyka.

 • Studio Figura
  Zaprasza!

  Studio Figura Polska to przede wszystkim marka, to symbol sukcesu . Dowodem na to są tysiące zadowolonych kobiet, setki zrzuconych kilogramów, Gabinety Partnerskie w całym kraju oraz za granicą, w takich krajach jak Litwa, Łotwa, Rosja, Ukraina, Cypr, Wielka Brytania, Brazylia, Izrael, Teneryfa a w niedalekiej przyszłości Kalifornia i Hiszpania.

  Czytaj dalej!
 • Metamorfoza 2014
  Wielki konkurs, niesamowite nagrody!

  Tylko w Studio Figura GŁÓWNA WYGRANA to wycieczka niespodzianka dla dwóch osób. Zapraszamy do studia po więcej informacji!

 • Studio figura
  Suplementy i kosmetyki

  Studio Figura Polska po wprowadzeniu na rynek suplementów zaczęła pracę nad unikatową recepturą własnej linii kosmetycznej. Prace trwają w wybranym przez Studio Figura laboratorium. Bardzo ważne jest dla nas aby Klienci naszych studiów pracowali z produktami najwyższej jakości. Wszystkie produkty dostępne są w naszym studiu w Inowrocławiu.

 • Studio Figura
  Sponsorem Miss 2012

  Miss Inowrocławia 2012 została Celina Tadzik, I-wicemiss Asia Walczak, II-wicemiss i jednocześnie Miss Publiczności to Agata Kościelska, Miss Gra.fm Celina Tadzik.

  Czytaj dalej!
 • Studio Figura
  Concept

  Unikalna linia suplementów - 100 % naturalne. Zapytaj w Studio figura o indywidualne programy oczyszczające i dowiedz się więcej!

  Czytaj dalej!

Limfodrenaż

Studio Limfodrenażu

Doskonałym uzupełnieniem masażu Roll-Shaper® jest Limfodrenaż. O ile przy urządzeniu rollujących wpływamy na układ limfatyczny masażem opierającym się na głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu, tak przy Limfodrenażu dokonujemy zabiegu wpływając bardzo głęboko na problematyczne partie ciała. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, czy chłonnych. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako ogólny masaż, ale również jako zabieg kosmetyczny, który wspomaga leczenie cellulitis.

Wskazania medyczneobrzęki limfatyczne
obrzęki pourazowe
chroniczna niewydolność żył
żylaki
obrażenia goleni
zapobieganie zakrzepom żylnym
Wskazania kosmetyczneotyłość
cellulit
Przeciwwskazaniaobrzęki spowodowane chorobami sercowo-naczyniowymi
obrzęki spowodowane chorobami nerek
obrzęki spowodowane chorobami wątroby
stany zapalne
gorączka
Erysipl róża
ciąża
Zasada działania

Urządzenie LIMFODRENAŻ zostało zaprojektowane w oparciu o zasadę ręcznego drenażu limfatycznego.

Limfodrenaż posiada sterowane mikroprocesorem specjalne mankiety, które wypełniane są powietrzem, co umożliwia precyzyjny dobór żądanego ciśnienia w komorach.

Każdy z mankietów spodni posiada 12 niezależnych komór powietrznych. Dzięki specjalnej konstrukcji mankietów i płynności przepływu powietrza Limfodrenaż zapewnia subtelny i efektywny drenaż, który w odczuciu jest bardzo naturalny.

GABINET DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

Zabieg drenażu limfatycznego trwa w zależności od potrzeb od 30 minut do 60 minut. W tym czasie zapewniamy klientom miłe przytulne warunki w ciepłym wnętrzu. Przy releksującej muzyce i wizualizacjach naszym klientom w mgnieniu oka mija godzina relaksu połączona z dbałością o zdrowie i modelowaniem sylwetki.

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom jest możliwość, aby jednocześnie obsługiwać dwie osoby, gdyż jedno urządzenie może mieć podłącząne dwa mankiety.

Limfa i układ limfatyczny w ciele człowieka

Układ limfatyczny lub inaczej chłonny - jest układem naczyń i przewodów w których krąży jeden z płynów ustrojowych - limfa. Najważniejszą funkcją układu limfatycznego jest cyrkulacja płynów ustrojowych oraz rola odpornościowa - immunologiczna. Krążąca po organizmie limfa gromadzi substancje toksyczne i odprowadza je do węzłów chłonnych skąd transportowane są do nerek i usuwane z organizmu. Przeciążenie organizmu np. częste choroby, infekcje, stany zapalne, zły tryb życia (palenie papierosów, alkohol, złe odżywianie) oraz zmiany hormonalnych u kobiet powodują utratę elastyczności tkanki łącznej, która w dużej mierze zależy od prawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego. Jeśli jest mało elastyczna i przepuszczalna, toksyny zamiast wędrować do węzłów chłonnych wnikają w inne tkanki, np. gromadzą się w tkankach tłuszczowych. Tak więc sprawnie funkcjonujący układ limfatyczny pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych, a więc pośrednio zapobiega tworzeniu i powiększaniu się cellulitis.

Limfodrenaż

Limfomasaż - to specjalistyczny masaż skóry i naskórka, który wyraźnie pobudza wytwarzanie nowych płynów limfatycznych i rozbudowę naczyń limfatycznych. Jest jedną z metod na:
 • odchudzanie,
 • wyszczuplenie problematycznych partii ciała (dysfunkcja limfatyczna),
 • leczenie cellulitis,
 • zapobieganie powstawaniu żylaków,
 • syndrom "ciężkich nóg".


Wyróżniamy masaż limfatyczny:
 • manualny (ręczny)
 • uciskowy - mechniczny, przy pomocy urządzenia LYMPHACTIF.


Limfedem - jest to obrzęk, dysfunkcja limfatyczna, która powstała w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania układu chłonnego. Wyróżniamy dwa limfedemy:
 • pierwotny (wrodzony)
 • wtórny (nabyty) w wyniku zaburzeń krążenia limfy


Kiedy zacząć i jak stosować limfodrenaż?

U każdego jest to indywidualne jednakże przed rozpoczęciem masażu należy skonsultować się ze specjalistą.
Przed masażem zaleca się wypić minimalnie litr wody.

Działanie: klient zostaje umieszczony w rękawie (jak na zdjęciu), szczelnie zapinany, a następnie wtłacza się powietrze do komór (mankietów uciskowych). Powietrze jest przedmuchiwane do kolejnych komór zgodnie z kierunkiem krążenia limfy. W ten sposób powoduje się przemiennie miejscowy nacisk i uwalnianie nacisku, co powoduje drenażowanie limfatyczne: likwiduje obrzęki, ujędrnia skórę, usuwa zalegającą wodę w opuchniętych kończynach, pobudza krążenie, zmniejsza objętość masowanych partii o 3-5 cm, usuwa cellulit.

cellulitcellulit
 

Wszystkie prawa zastrzeżone przez Studio Figura - Inowrocław 2012-2013®
Projekt i wykonanie strony - Piotr Fiedorow | CMS e107